PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Zwierzęta w lesie (+ karty do pobrania)

8 lipca 2016 | kategoria 2,5 - 3 lata

Temat zwierząt jest u nas wciąż aktualny. Kiedyś pisałam już o zwierzętach ze wsi, niedawno również o zwierzętach dzikich i teraz, podążając za interesowaniami S. przyszła kolej na zwierzęta leśne.

 

Moje Montessori Zwierzęta z lasu

 

Obecnie najbardziej popularną książką na półkach S. jest Rok w lesie. Jest to jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek mieliśmy, S. lubi ją czytać już od bardzo długiego czasu i jeszcze się mu nie znudziła. Przepiękne ilustracje, prawdziwe zwierzęta w prawdziwych sytuacjach w otoczeniu zmieniającym się zgodnie z porami roku. Cudna książka. Myślę, że też dzięki niej S. zna już bardzo dużo zwierząt (i potrafi długo o nich opowiadać 😉 ) oraz wciąż jest żywo zainteresowany tym tematem.


Moje Montessori Rok w lesie


Moje Montessori Rok w lesie zwierzęta


Moje Montessori Rok w lesie - lipiec


Całe lato przed nami a z nim (mam nadzieję) dużo wyjazdów i wycieczek. Kiedy przejeżdżamy samochodem obok lasu, S. często chce, żebym mu opowiadała, co się w lesie dzieje, jakie zwierzęta w nim żyją i co robią. Nie mówiąc o tym, że kiedy jesteśmy w lesie, wszystko jest dla niego fascynujące, poczynając od wysokich drzew kończąc zaś na śledzeniu dróg malutkich mrówek. Chciałam stworzyć mu (i sobie) pomoc do opowiadania o zwierzętach z lasu, którą byśmy z łatwością mogli zabrać na wycieczkę samochodem czy nawet do lasu. Zrobiłam karty (klasyczne, do lekcji 3 stopniowej) ze zwierzętami z lasu, ale tym razem użyłam ich w trochę innym celu: wydrukowałam tylko karty kontrolne (czyli te z podpisem), stworzyłam okładkę, spięłam wszystkie karty kółkiem od kluczy i powstała mała książeczka, która zmieści się nawet do kieszeni.


Moje Montessori Tacka ze zwierzętami leśnymi


Moje Montessori Książeczka ze zwierzętami leśnymi


Pobierz karty


 

 

Wszelakie zabawy w temacie lasu oraz przede wszystkim wycieczki do lasu cieszą się powodzeniem. Oby ich było jak najwięcej. Dużo udanych leśnych wypadów wam życzę! 😉

 

PS: Przepraszam, że wśród kart znalazł się również żuk gnojowy, ale jest on jednym z najbardziej lubianych przez S. zwierzątek. Musiał tam być! 😉

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Zapisz

Save

Powiązane wpisy

Komentarze

  1. Wspaniałe pomoce. Przemyślane i staranne. Są dla mnie inspiracją do pracy z uczniami w SOSW . Moi uczniowie „kochają” Pani pomysły. Wielkie dzięki.

    • Dziękuję za miłe słowa!! 💛

  2. a figurki skąd? schleich? piękne są 🙂

  3. Bardzo dziękuję za udostępnienie kart, właśnie się drukują 🙂

    • Cieszę się i życzę miłej pracy! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *