PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Znaki drogowe

23 maja 2016 | kategoria 2 - 2,5 roku

Zaczynają się piękne ciepłe dni, co oznacza u nas w praktyce buzię brudną od borówek (tak, rozpoczęliśmy sezon owoców, jagoda kamczacka znów zwyciężyła wyścig o pierwszy owoc w naszym ogrodzie 😉 ) i kieszenie pełne liści szpinaku zanoszonych na kolację. Myślę, że teraz częściej będą pojawiać się wpisy na temat prac w ogrodzie czy wycieczek w plener, chciałabym się jednak z wami podzielić jednym ćwiczeniem/ zabawą, które w ostatnim czasie gościło na S. półkach.

S. nie jest wielkim fanem samochodów, jednak znaki drogowe już od długiego czasu przykuwają jego uwagę podczas naszych spacerów czy podróży. Nie tak dawno dostał w prezencie (tak trochę na zamówienie 😉 ) zestaw drewnianych znaków drogowych. Ja wydrukowałam do nich oraz zalaminowałam karty z obrazkami znaków odpowiadającym tym w zestawie i powstała kolejna zabawa w dopasowywanie.


Moje Montessori Znaki drogowe


Oczywiście nie chodziło tylko o dopasowywanie znaków do obrazków, ale również o pytania, co który znak oznacza oraz przypominanie sobie gdzie który znak już widzieliśmy. Pamięć naszego dwulatka ostatnio wprawia mnie w zdumienie.


Moje Montessori Znaki drogowe 1

Moje Montessori Znaki drogowe 2


Moje Montessori Znaki drogowe 3


Moje Montessori Znaki drogowe 4


Praca wyglądała jak na obrazkach powyżej i skończyła się budową skrzyżowań z klocków. Zabawa z klockami jest u nas obecnie niesamowicie pochłaniającą czynnością, przy której S. ćwiczy swoją koncentrację i cierpliwość. Ale o tym już w innym wpisie. 🙂

 

Powiązane wpisy

Komentarze

  1. Dzień dobry! Mój 3latek właśnie zaczyna interesować się znakami dorgowymi. Czy byłaby możliwość udostępnienia kart?

  2. Miriam,

    jesteś niezastąpiona, po raz enty przeglądam Twojego bloga i zawsze znajdę coś co mnie zaciekawi 😀 Dziękuję Ci kochana 🙂 🙂

    P.s.
    czy masz może jeszcze gdzieś karty znaków i mogłabyś mi je udostępnić?

    • Dzięki za miłe słowa!! 🙂 Zaraz poszukam w tym bałaganie na moim komputerze, ale powinny gdzieś być. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *