PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Układanka – emocje

20 listopada 2015 | kategoria 18 - 24 miesiące

Uwielbiam Pinterest. Bez niego życie, a przede wszystkim szukanie inspiracji w internecie, byłoby dużo bardziej skomplikowane. Ostatnio dzięki niemu znalazłam piękną i prostą układankę do ściągnięcia, o której pomyślałam, że może się S. spodobać. Temat: emocje.

Moje Montessori Układanka emocje

Zestaw składa się z sześciu twarzy z różnymi emocjami, od płaczu przez zmęczenie aż po uśmiech od ucha do ucha. Każdą twarz przecina się na dwie części, a zadaniem jest ich dopasowanie. Wyzwanie nie jest za trudne, twarze lubię jednak dlatego, że oprócz samego układania można z ich pomocą rozwinąć temat emocji, wymyślać różne historie opowiadające o tym, dlaczego dziewczynka płaczę lub dlaczego pan jest taki zdziwiony.

Uczymy się przy nich dlaczego płaczemy, wspominamy, z czego się najbardziej śmiejemy oraz próbujemy naśladować miny z obrazków: zabawa gwarantowana. Układanka jest do pobrania tutaj. Ja wszystkie części, dla łatwiejszej manipulacji i większej trwałości, podkleiłam kartonem.

Oprócz tej konkretnej układanki na tym przepięknym blogu, prowadzonym przez czeską graficzkę oraz ilustratorkę, jest do ściągnięcia niesamowite mnóstwo kreatywnych i pomysłowych układanek, malowanek i innych zabaw. Wiele z nich z dużą inspiracją Montessori. Polecam na przykład układankę tęczę, karty owoców, zwierząt czy świetną grę w dopasowywanie dźwięków lasu z kartami i plikami dźwiękowymi do pobrania. Wszystkie wpisy na blogu są po czesku ale również po angielsku. Naprawdę warto się tam rozejrzeć. Ja obecnie (również za pomocą wcześniej wspomnianego blogu) próbuję poszerzać naszą kolekcję zabaw w domu. Zima nadchodzi. 🙂

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *