PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Świat bez tajemnic

26 stycznia 2017 | kategoria 3 - 4 lata, Książki

Najczęstsze pytania jakie od S. słyszę związane są z otaczającym go światem. Nie chodzi jednak już o najbliższe otoczenie, ale świat jako całość: jak wygląda nasza planeta, gdzie się znajdują różne kontynenty (i jaka jest tam pogoda 😉 ), skąd biorą się rzeki czy jak wygląda pustynia. Oprócz tego żywym zainteresowaniem cieszą się również zwierzęta i to w szczególności te żyjące w oceanie. Na S. półkach coraz częściej pojawiają się książki związane z geografią czy przyrodą. Dzisiaj chciałabym wam jedną z nich pokazać.


Moje Montessori Świat bez tajemnic 1


Mamy wprawdzie wersję słowacką, ale ilustracje oczywiście nie różnią się od tych w wersji polskiej pt. Świat bez tajemnic. Jest to książka z otwieranymi okienkami, z której można dowiedzieć się mnóstwa rzeczy dotyczących naszej planety, krajobrazów, oceanów czy lasów. Na każdej stronie znajduje się kilka okienek kryjących różne ciekawostki.

Nie będę się bardziej rozpisywać, w tym przypadku kilka zdjęć powie więcej niż tysiąc słów. 😉Moje Montessori Świat bez tajemnic 2


Moje Montessori Świat bez tajemnic 6


Moje Montessori Świat bez tajemnic 3


Moje Montessori Świat bez tajemnic 4


Moje Montessori Świat bez tajemnic 5


Podoba się wam? Ja jestem zachwycona! S. też po nią często sięga, zafascynowany jest szczególnie stroną o oceanie, którego poziomy można rozłożyć. Z tej samej serii mamy też książkę Nauka bez tajemnic. Na pewno wam ją również niedługo pokażę.


Emily Bone, Świat bez tajemnic, Wydawnictwo Olesiejuk, 2015

Save

Zapisz

Powiązane wpisy

Komentarze

  1. Piekna ksiazeczka, dziekujemy za podpowiedz – poszukamy w ksiegarni na Svk 😉

    • Polecam, wydawnictwo Svojtka jakby coś, różne fajne książki mają. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *