PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Pielęgnacja kwiatów

8 listopada 2015 | kategoria 18 - 24 miesiące, Życie praktyczne

Podczas całego lata w tym roku większość czasu spędzaliśmy na zewnątrz, najczęściej w ogrodzie wśród kwiatków. Najbardziej ulubionym zajęciem S. było podlewanie kwiatów. Trudno się mu było z tym rozstać. Kontynuujemy więc wspólne podlewanie w domu, ale jednak staramy się nie robić tego codziennie, nasze kaktusy nie byłyby z tego powodu zachwycone. Alternatywą dla podlewania kwiatków konewką okazała się praca ze spryskiwaczem.

Moje Montessori Życie praktyczne - zraszanie

Jest to świetne ćwiczenie z kategorii życia praktycznego. S. uwielbia kontakt z kwiatami i przyrodą, więc staram się udostępnić mu kontakt z naturą na co dzień, nawet jak na zewnątrz jest zimno, ponuro i pada. Przy okazji uczymy się jak pielęgnować kwiaty, obchodzić się z nimi delikatnie. Ćwiczymy też motorykę, bo wprawienie w ruch dużego spryskiwacza też wymaga umiejętności.

Moje Montessori Życie praktyczne - zraszanie1

Dużo kwiatków znajduje się poza zasięgiem S., dlatego najpierw wspólnie układamy je na dywan, podlewamy i odkładamy z powrotem. Zadziwia mnie ten zmysł porządku S. Pamięta, co gdzie ma swoje miejsce i tak samo jest z kwiatkami. Dokładnie wie który kwiatek dokąd zanieść. I jak już wszystko jest zrobione to… pora iść do dziadków. Oni przecież też mają kwiaty. 🙂

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *