PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Montessori „friendly” prezenty książkowe dla 3 latka

23 listopada 2016 | kategoria 2,5 - 3 lata, Książki

Myślę, że jednym z najlepszych prezentów jakie można dostać to książka (przynajmniej ja i S. bardzo lubimy je dostawać 😉 ). Dzisiaj mam dla was kilka książkowych propozycji prezentowych dla około 3 latków. Wszystkie z nich są (lub niedawno były) na S. półkach i spodobały się. 🙂


Moje Montessori Montessori friendly prezenty książkowe dla 3 latka


1. Mapy – Aleksandra i Daniel Mizielińscy (Wydawnictwo Dwie Siostry)

„Mapy” chyba nie trzeba szczególnie przedstawiać. Klasyka którą warto mieć w domu. My mamy nową edycję (pomarańczową) poszerzoną o 16 dodatkowych map.

 

2. Pobawimy się? – Pija Lindenbaum (Wydawnictwo ZAKAMARKI)

Jedna z tych książek, które mieliśmy z biblioteki, ale tak się spodobały, że musieliśmy je kupić. Historia o dwóch dziewczynkach, które, jak jest napisane na stronie wydawnictwa „inaczej odczuwają potrzebę bycia z kimś i bycia samemu”. Ja ją już od dłuższego czasu znam na pamięć. 😉

 


3. Wielka księga pociągów – Mattias De Leeuw (Wydawnictwo Muchomor)

Wielka księga (raczej rozmiarami niż ilością stron) pokazująca historię pociągów: od wagonów do przewożenia węgla po superszybkie pociągi japońskie. Piękne duże ilustracje, na których są pokazane nie tylko zmieniające się pociągi, ale również zmieniający się świat, łącznie z modą i rozrywkami. Na stronie wydawnictwa jest podana informacja, że jest to książka dla kategorii wiekowej 6+, ja bym ją jednak polecała również dla 3-4 latków.


4. Jak mama została Indianką – Ulf Stark, Mati Lepp (Wydawnictwo ZAKAMARKI)

Moja ulubiona książka autorstwa Ulfa Starka. Trochę śmieszna, trochę poważna historia o tym, że najważniejszy czas to ten spędzony wspólnie. Pisałam o niej też tutaj.


5. Lato Stiny – Lena Anderson (Wydawnictwo ZAKAMARKI)

Historia Stiny, która spędza wakacje u swojego dziadka mieszkającego na wyspie. Bardzo piękne i klimatyczne ilustracje, ciekawe historie oraz szczypta humoru. Wszystko co lubimy.


6. O rety! Przyroda – Tomasz Samojlik (Oficyna Wydawnicza MULTICO)

Książka zdecydowanie nadająca się na prezent. Zmieniające się pory roku przedstawione na 42 planszach rysunkowych. Można oglądać jak w ciągu roku zmieniają się miasto, góry, łąka, rzeka itp. Przy obrazkach podane są szczegółowe nazwy roślin czy zwierząt, czyli rodzic też się nie zgubi. 🙂 No i do tego kilka śmiesznych tekstów. Zdecydowanie polecam.


7. Mali odkrywcy, Moje ciało – opracowanie zbiorowe (Wydawnictwo Wilga)

Bardzo ciekawa książka z otwieranymi okienkami na temat ludzkiego ciała. Jak przechodzi jedzenie przed układ trawienny? Skąd się biorą dzieci? Jak wygląda szkielet? Co robić gdy jesteśmy chorzy? U S. największym zainteresowaniem cieszyła się właśnie cała podróż jedzenia przez układ trawienny oraz otwierane okienko na dużym brzuszku, w którym chował się dzidziuś. 🙂 Z tej samej serii są również tomy o zwierzętach, pojazdach oraz kosmosie.


8. Billy i potwór – Birgitta Stenberg, Mati Lepp (Wydawnictwo Ene Due Rabe)

Kolejna szwedzka książka na liście. 😉 Historia o pokonywaniu strachu a konkretnie to strachu przed morzem. Ta seria ma więcej tomów, my na razie posiadamy ten jeden, ale na życzenie S. kolejne są w planach.

 

Macie w domu jakieś szczególnie ulubione pozycje dla 3 latków? Podzielcie się! Książek nigdy nie za wiele. 😉

Save

Save

Zapisz

Powiązane wpisy

Komentarze

  1. Ciekawe propozycje! Też uważam, że ksiażki to najlepszy prezent. Dwie Siostry ma całkiem fajne propozycje książek. Na https://kids.showroom.pl/ kupiłam kiedyś „Animalium”. 🙂

    • Też lubimy Wydawnictwo Dwie Siostry. „Animalium” mieliśmy wypożyczone z biblioteki ale na razie bez zaczhwytu. U nas to chyba jeszcze nie ten czas. 😉

      Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *