PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Montessori blogi na które zaglądam

13 października 2015 | kategoria Inne różności

Blogi są dla mnie jednym z najważniejszych kanałów zdobywania wiedzy na temat wychowania montessoriańskiego. Jestem laikiem, nie mam ukończonego żadnego kursu czy studiów w temacie Montessori. Wiedzę czerpię z książek (w większości autorstwa samej Marii Montessori) oraz blogów, na których poznaję nie tylko wiedzę teoretyczną ale głównie praktyczną obserwując życie innych rodzin wprowadzających Montessori w codzienność. Takich blogów jest wiele w języku angielskim, w polskim raczej niedużo. Tutaj jest mój osobisty, w zupełności subiektywny wybór blogów, na które warto zaglądnąć.

Montessori blogi na które zaglądam

 

 

Po polsku

 

Być rodzicami

Polska Montessori rodzinka w Irlandii i ich świetny blog. Polecam szczególnie całą kategorię Montessori w domu oraz polskie tłumaczenie książki Radosne dziecko, które tu można pobrać.

Domowe Montessori

Blog pełen inspiracji i pomysłów (w tym wiele DIY) jak wprowadzić Montessori w domu.

Montessori w domu

Blog mamy trójki dzieci i Montessori nauczycielki w jednym. Można tu znaleźć na przykład biografię Marii Montessori, listę sklepów z pomocami Montessori czy różne materiały do ściągnięcia.

 

Czas na Montessori

Ten blog dyplomowanej nauczycielki Montessori i prywatnie mamy trójki dzieci jest świetnym źródłem informacji o metodzie Montessori. Można się tu między innymi dowiedzieć, co to jest polaryzacja uwagi, fazy wrażliwe czy zobaczyć porównanie edukacji konwencjonalnej i edukacji Montessori. Warto zaglądnąć.

 

edMontessori

Blog mamy i nauczycielki Montessori uczącej w domu metodą Montessori. Źródło wielu pomysłów na naukę matematyki, botaniki, historii i innych dziedzin oczywiście wszystko à la Montessori.

 

Bielemorele

Niesamowite źródło pomysłów z działu ‚zrób to sam’. Gorąco polecam szczególnie dział religia z Katechezą Dobrego Pasterza. Ten post o mszy świętej zwalił mnie z nóg.

 

 

Po angielsku

How we Montessori

Mój osobisty numer jeden wśród blogów. Kylie i Otisa ‚śledzę’ już od dłuższego czasu. Kylie zaczęła prowadzić blog od urodzin Otisa, obecnie ma około 4,5 roku. Za ten czas na jej blogu uzbierało się niesamowite mnóstwo wpisów na wszystkie możliwe tematy. Świetne źródło informacji dopełnione pięknymi zdjęciami. Jak najbardziej polecam.

 

Our Montessori life

Piękna kanadyjska rodzinka i piękny blog Montessori.

 

The Kavanaugh Report

Świetny blog, piękne zdjęcia, dobre pomysły. Ja osobiście nie mogę się doczekać, kiedy nasz S. będzie troszkę starszy i będziemy mogli wypróbować ten DIY ksylofon.

I believe in Montessori

Blog prowadzony przez prawdziwą pasjonatkę Montessori. No i dużo ciekawych rzeczy do pobrania. Polecam.

 

 

Inne

 

Eltern vom Mars

Według mnie jest to jeden z najpiękniejszych blogów Montessori. Niestety niemiecki nie należy do języków, w których jestem w stanie się porozumieć, ale zawsze może pomóc Google Translate. Przynajmniej dla tych pięknych zdjęć naprawdę warto zaglądnąć.

 

Montessori en casa

Coś dla hiszpańskojęzycznych fanów Montessori, chociaż jest też wersja angielska (trzeba wejść w jakiś artykuł i przewinąć w dół).

 

Montessori doma

Czeski blog z mnóstwem materiałów do pobrania.

 

Montemother

Nie mogę nie wspomnieć o ulubionym blogu w moim języku ojczystym, czyli słowackim. Blog prowadzi mama uroczej Adelki, która jest w mniej więcej tym samym wieku jak nasz S., dlatego też lubię śledzić, co się u nich dzieje.

Bardzo mi będzie miło, jeśli podzielicie się w komentarzach swoimi propozycjami. 🙂

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *