PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Karty, karty i jeszcze raz karty

13 stycznia 2016 | kategoria 2 - 2,5 roku

Zima jest okresem, w którym większość czasu spędzamy w domu. Szczególnie jeśli wygląda ona tak jak obecnie: śniegu na razie brak, ale mgły pod dostatkiem. Przebywanie w domu oznacza też częstszą rotację materiałów na półkach. Ostatnio S. bardzo polubił karty różnego rodzaju, a ja bardzo polubiłam laminator. Oto co w ostatnim czasie znajdowało się na naszych półkach:

Odgłosy zwierząt

Moje Montessori Karty odgłosy zwierząt

 

Karty z obrazkami zwierząt domowych oraz płytka z ich nagranymi odgłosami. Zadanie polega na dopasowaniu odgłosu do obrazka. S. bardzo się spodobało. Ta gra okazała się inspiracją do przesunięcia radia na miejsce dostępne dla S., czyli na niski stolik w salonie. I tak powstał nasz obecny zakątek muzyczny, który cieszy się popularnością. Aha, żebym nie zapomniała, karty wraz z plikami dźwiękowymi można pobrać na tej stronie.

Moje Montessori Karty zwierzęta

Motylki

Piękne karty kolorowych motylków, których skrzydła trzeba dopasować. Znalazłam je tutaj.

Moje Montessori Karty motylki

Moje Montessori Układanie motylków

Moje Montessori Układanka motyle

Bieg wydarzeń

Tematyczne (jesienno-zimowe) karty, które należy dopasować poprawnie z biegiem wydarzeń. Przy układaniu opowiadaliśmy historię i wspominaliśmy gdzie, kiedy i z kim wykonywaliśmy prace pokazane na kartach. Są do pobrania na tym blogu.

Moje Montessori Karty sequencing

Emocje

Seria kart ze zdjęciami dzieci pokazujących różne emocje: radość, gniew, znużenie. Opowiadamy sobie o różnych emocjach, uczymy się, jak się one nazywają, wspominamy momenty, w których czuliśmy się podobnie jak te dzieci na zdjęciach. I żeby nie było zbyt poważnie, próbujemy naśladować ich miny. Świetnie nam to wychodzi. S. lubi też je uważnie oglądać i układać w równych rzędach. Karty są do pobrania tutaj.

 

Moje Montessori Karty emocje

 

 

Jak znajdę w sieci jakieś interesujące materiały czy karty do pobrania i wydrukowania, zapisuję je sobie tutaj. Zapraszam do odwiedzin strony, może znajdziecie coś ciekawego. 🙂

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *