PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

Co robią mrówki?

11 kwietnia 2016 | kategoria 2 - 2,5 roku, Książki

Sporo u nas nowości książkowych. Na pewno za niedługo wezmę się za kolejny wpis z serii Książki z naszej półki, żeby się z wami podzielić naszymi nowymi odkryciami. Jedno z nich okazało się u S. miłością od pierwszego wejrzenia. Książka ta towarzyszy nam na co dzień po kilka razy i jeździ z nami również w samochodzie. Stwierdziłam, że taki hit, i jeszcze do tego w aktualnym wiosennym temacie, zasługuje na osobny wpis.

Moje Montessori Opowiem ci mamo co robią mrówki

S. jest wielkim miłośnikiem przyrody, kwiatów, różnego rodzaju owadów czy pająków. Książkę pod tytułem Opowiem ci mamo co robią mrówki, która w dodatku stylem (duże ilustracje prawie bez tekstu z dużą ilością szczegółów) przypomina naszą ulubioną Ulicę Czereśniową, po prostu musieliśmy mieć. I rzeczywiście okazała się strzałem w dziesiątkę.

 

Moje Montessori Co robią mrówki 1

Książka pełna jest nie tylko mrówek, ale też dżdżownic, pająków, ślimaków, biedronek i innych pięknych stworzeń. S. ma obecnie fazę na pytania typu: Mamaa, co to jest? Jak to się nazywa? Co on tam robi?. Przy tej ilości szczegółów S. potrafi jedną stronę czytać nawet 15 minut.

Moje Montessori Co robią mrówki 2

 

Mrówki są pokazane podczas różnych ciekawych czynności, w ciągu wszystkich pór roku czy nawet w nocy. Książka zawiera też zabawy typu labirynt, dwa prawie identyczne obrazki, na których trzeba stwierdzić, czym się różnią oraz małe szczegóły pokazane obok dużego obrazka, które na nim należy odnaleźć. Wszystkie z królestwa mrówek, oczywiście.

Moje Montessori Co robią mrówki

Z tej samej serii zamówiliśmy też książkę Opowiem ci mamo co robią pająki, lecz okazała się ona niewypałem. Ma ona innego ilustratora, obrazki w niej są bardziej chaotyczne i nierealistyczne, S. po nią na razie jeszcze drugi raz nie sięgnął. Mieliśmy okazję oglądać też kolejne tomy Opowiem ci mamo co robią auta oraz Opowiem ci mamo co robią samoloty. Zainteresowanie nimi było bliskie zeru. Cóż powiedzieć. Mrówki rządzą! 😉


Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński: Opowiem ci mamo co robią mrówki, wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa, 2016

Z tej samej serii:

          Opowiem ci mamo co robią pająki

          Opowiem ci mamo co robią auta

          Opowiem ci mamo co robią samoloty

          Opowiem ci mamo co robią żaby

          Opowiem ci mamo co robią koty

          Opowiem ci mamo skąd się bierze miód

Powiązane wpisy

Komentarze

  1. U nas w bibliotece jest cała seria. Wypożyczyłam tą o statkach i też zerowe zainteresowanie 😉 Szymon ogranicza się do wyciągnięcia jej, obejrzenia okładki i i odłożenia na miejsce… Następnym razem wypożyczę mu tą, którą polecasz 🙂

    • W tamtym tygodniu pokazał się kolejny tom serii pt. „Opowiem Ci mamo co robią dinozaury” z ilustracjami Emilii Dziubak (ilustrowała na przykład „Rok w lesie”). Bardzo bym go chciała zobaczyć! 🙂 I jeśli chodzi o mrówki, synuś po tą książkę od czasu do czasu wciąż sięga. 😉 Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *