PinterestFacebookInstagram

Moje Montessori

Montessori w domu czyli uczymy się od dzieci jak być wielkimi

3 książki Ulfa Starka

26 października 2016 | kategoria 2 - 2,5 roku, 2,5 - 3 lata, Książki

Nadchodzą długie jesienne wieczory, kiedy najbardziej przyjemną rzeczą jaką można zrobić, to schowanie się pod pierzynką z piękną książką. Bardzo się cieszę, że S. podziela mój entuzjazm dotyczący książek i z naszych wspólnych wycieczek do biblioteki stał się już rytuał. W ostatnim czasie najbardziej lubimy różne pozycje wydawnictwa Zakamarki. Dzisiaj chciałabym wam pokazać 3 z nich, które cieszą się w naszym domu dużą popularnością. I to u wszystkich członków rodziny.Moje Montessori 3 książki Ulfa StarkaUlf Stark jest szwedzkim pisarzem oraz scenarzystą i kilka jego książek pokazało się też w tłumaczeniu polskim. Do naszych ulubionych, które pasują do obecnego wieku naszego S. (czyli prawie 3 latka), należą Jak tata się z nami bawił, Jak mama została Indianką oraz Jak tata pokazał mi wszechświat. Są to dokładnie tego typu książki, jakie S. lubi najbardziej: opisują realistyczne historie, mają przepiękne ilustracje i da się przy nich pośmiać. Dorośli również odnajdą w nich przesłania dla siebie. 😉Jak tata się z nami bawił

 

Moje Montessori - Jak tata się z nami bawił - okładka

 

Miła i zabawna historia o tym, jak mama pewnego wieczoru wybrała się na kurs malarski, a tata został w domu sam z dwójką swoich chłopaków: Jannem i Ulfem. Wymyślił świetną zabawę w chowanie klucza (co teraz i S. uwielbia robić 😉 ) która się jednak skończyła troszkę inaczej niż sobie wyobrażał. Piękne, ciepłe ilustracje oraz zabawna historia, która S. za każdym razem rozśmieszy.


Moje Montessori Jak tata się z nami bawił 1.


Moje Montessori Jak tata się z nami bawił 2


Moje Montessori Jak tata się z nami bawił 3


Moje Montessori Jak tata się z nami bawił 1


Moje Montessori Jak tata się z nami bawił 4


Jak mama została Indianką

 

Moje Montessori Jak mama została indianką - okładka

 

Mój faworyt spośród książek Ulfa Starka. Trochę śmieszna, trochę poważna historia o tym, że najważniejszy czas to ten spędzony wspólnie. I piękne przesłanie dla dorosłych, żeby nie tracić dziecięcego zachwytu. 

Mama długo stała na kamieniu i przyglądała się promieniom słońca odbijającym się w wodzie.

– Widziałeś kiedyś coś równie pięknego? – zapytała.

– Codziennie widzę. – odparłem.Z całego serca polecam. Nawet pomalować sobie błyskawice szminką tak jak my dzisiaj. 😉

 

Jak mama została indianką 1

 

Jak mama została indianką 3

 

Jak mama została indianką

 

Jak mama została indianką 2Jak tata pokazał mi wszechświat

 

Moje Montessori Jak tata pokazał mi wszechświat - okładka

 

Piękna i trochę poetycka książka. Tata zabiera synka Ulfa na późny spacer, żeby pokazać mu wszechświat – czyli gwiazdy na niebie. Ale okazuje się, że dzieci widzą wszechświat też w różnych innych rzeczach. Ciepła historia z dużą szczyptą humoru.


moje-montessori-jak-tata-pokazal-mi-wszechswiat-1


moje-montessori-jak-tata-pokazal-mi-wszechswiat-1


Może szukacie fajnego prezentu dla 3 – latka? Albo zastawiacie się o jakie pozycje poszerzyć biblioteczkę w tę nadchodzącą zimę? Myślę, że książki Ulfa Starka na pewno będą strzałem w dziesiątkę. U nas były.

Save

Save

Save

Save

Zapisz

Powiązane wpisy

Komentarze

 1. hej! fajny wpis:) My w naszej kolekcji mamy „Jak Tata pokazał mi wszechświat” i oboje bardzo lubimy ją czytać, ja zwłaszca wtedy, jesli mam ochote na nieco filozoficzne klimaty. A Tunio najbardziej lubi fragment:
  „- Co tak śmierdzi” – parsknął.
  Ja wiedziałem. Wiedziałem, w co wdepnął.
  – To Wielki Pies – powiedziałem.
  – A niech to szlag…- syknął tata”

  Przy „a niech to szlag” Tunio wprost rechocze ze śmiechu:)

  Pewnie nasz kolekcja Starka powiększy się jeszcze o „Jak mama została Indianką”, bo … nie mamy jeszcze nic o Indianach, a poza tym niech będzie coś o mamie:)

  pozdrawiam!

  • Taak, pamiętam ten fragment. 😉 Bardzo Ci polecam „Jak mama została Indianką”, jest to mój faworyt wśród pozycji od Ulfa Starka. Opowieść o rzeczach poważnych, ale pełna humoru.
   Ostatnio uwielbiamy literaturę szwedzką. W ubiegły weekend byliśmy na Targach książki w Krakowie i odkryłam mnie jeszcze nieznaną serię Billy i …. Ilustrował ją Mati Lepp, który ilustrował również „Jak mama została Indianką” oraz „Jak tata się z nami bawił”. Od razu wpadła w gust, pewnie się niedługo pojawi wpis na jej temat. 😉

 2. Miriam a czy możesz polecić mi książki o realistycznych historia, z bohaterami którzy są dziećmi, a nie zwierzętami dla dziecka 1,5 roku?

  P.s. dziękuję Ci za bloga, dzięki Tobie wprowadzenie u nas elementów montessori było czysta przyjemnością.

  Pozdrawiam

  • Dziękuję Ci za miły komentarz! 🙂

   Jeśli chodzi o te książki, bardzo mi się podoba seria książek Ela i Olek z Wydawnictwa Zakamarki. Są to ci sami (tylko ciut młodsi 😉 ) bohaterowie jak w Jabłonce Eli , o której niedawno pisałam. Może spodobają Ci się również historie Basi i Franka . Mnie się jeszcze bardzo podoba też nowość z Wydawnictwa Nasza Księgarnia: Pucio uczy się mówić.

   Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *